Kapadokya’da Ne Yapılır? Nerede Kalınır?


Birbirinin aynı yerler görmekten sıkıldıysan Kapadokya tam sana göre. Hiç bir yerde göremeyeceğin bir kültür var burada. İyi ki gitmişiz dedik biz, stresten sıkıntıdan arınıp döndük. Kapadokya yazımızı şuan yazıyoruz ama aslında Mayıs ayında gezdik geldik.

Göreme/Kapadokya

Cunda’da Ne Yapılır? Nereye Gidilir?


  3 günlük tatil fırsatı bulunca çok uzaklara gitmeyelim ama yaz bitmeden de değerlendirelim dedik. Bu yüzden Cunda planımız için araştırmalara başladık. Nerede kalabilirsin? Butik otelleri her zaman seven biri olduğumuz için Cunda’da bu konuda zorlanmadık ve Cunda Mosko Otel‘i seçtik.Otelin yeri çok güzel merkezde o yüzden akşam arabanı almadan rahatça her yere gidebiliyorsun. Temiz, ferah, şirin bir otel. Kahvaltı dahil ve yeterliydi. Tek eksisi oda temizliğinin ertesi gün yapılmaması oldu. 🙁 En önemli konulardan biri: Deniz 1 ay önce Fethiye gezisi yapmış birileri olarak buranın denizi bize çok yetersiz geldi. İlk gün Cunda’da bulunan Ada Camping’e gittik. Burası hem kamp […]

Cunda Adası

Fethiye’de ne yapılır nereye gidilir?


Bu yaz uzun ve dinlendirici bir tatil yapmak istedik. O yüzden 7 gecelik bir Fethiye tatili planladık. Son 2 yıldır yaz tatillerinde otel yerine airbnb üzerinden ev kiralamayı seçiyoruz. Bu sefer 6 kişilik bir tatil grubu olduğumuz için ev kiralamak bize yine mantıklı ve maddi açıdan uygun geldi.

?St. Nicholas adası /Fethiye  Harika bi manzara harika bi ada ?Ölüdeniz tekne turu ile gidilebiliyor⛵  #stnicholas #stnicholaschurch #stnicholasadasi #stnicholasadası #fethiye #tekneturu #deniz #manzara #teknegezisi #fethiyede #nereyegitsek #likeforlike #like4like #likebackteam #instacool #instasize #instalove #instafoto #bestoftheday #picoftheday #bestpicture #bestpic

Uzun araba yolculuğu öneriler


İmkanınız varsa uçak ile seyahat etmeyi tercih edin. 🙂 Yok ama illa araba ile diyorsanız buyrun yazımızı okuyabilirsiniz. Araç ile uzun yola çıkarken ve yol üzerindeyken dikkat etmemiz gereken bir çok detay var.

image-1-1140x753

Seyahat İpuçları: Bavul Hazırlama


Bazıları için eziyet olabilir ama benim için bavul hazırlamak bile ayrı bir keyif. Tatilin bir parçası olmasından mıdır yoksa bir yerlere gitmenin heyecanından mıdır bilemem. İyi bir tatil için güzel bir bavul hazırlama becerisi gerekir.

gty_women_packing_suitcase_mm_150619_12x5_1600